Krmení štěněte

A je to tady! Ta dlouho očekávaná chvíle. Právě jste si přivezli vaše štěně domů. Jaká  je to radost přivítat tuhle malou chlupatou kuličku u vás doma. A protože pro něj chcete to nejlepší, vyvstává i otázka krmení. Štěňata rychle rostou. Překypují  energií a vitalitou. Štěňata potřebují vyváženou stravu, která podporuje jejich růst a splňuje jejich specifické nutriční potřeby.Tím, že štěněti podáte kvalitní stravu přizpůsobenou jeho věku, uchováte jeho zdraví. Zde je několik rad, které vám pomohou krmit vašeho malého společníka.

Jaké jsou nutriční potřeby štěněte?

Štěně postupně ztrácí imunitu předanou matkou. Potřebuje stravu, která mu pomůže vybudovat imunitní obranu do budoucna a ochrání ho po celý život. Štěně je připraveno k odstavení přibližně ve věku 6 až 8 týdnů. Je to ideální období pro podávání stravy přizpůsobené jeho potřebám.

Štěně vydá 2krát více energie než dospělý pes! Fosfor a vápník jsou nezbytné pro posílení kostí a zajištění dobrého svalového vývoje. K udržení vápníku v kostech jsou nezbytné také minerály a vitamíny. Kromě toho strava obohacená o omega 3 a 6 navíc umožňuje dobrý vývoj zraku a centrální nervové soustavy.

Abyste respektovali masožravou stravu jeho předků, doporučujeme vám  zvolit stravu bohatou na bílkoviny a chudou na obiloviny. Je tedy důležité, abyste ve stravě vašeho štěněte upřednostňovali složky živočišného původu.

Můžete štěněti po příchodu domů změnit stravu?

Vaše štěně má stále křehkou střevní flóru. Před příchodem k vám domů bylo štěně v chovné stanici krmeno specifickou stravou. Nyní je na vás, abyste se ujali vedení. Přesto jeho stravu nemůžete změnit náhle.To by mohlo způsobit zažívací potíže (plynatost, průjem...). Aby si štěně na novou stravu dostatečně zvyklo, doporučujeme přechod na novou stravu po dobu trvání 2 týdnů. Tento plynulý přechod je zárukou bezproblémové změny stravy ☺
Po tomto přechodu dávejte každý den přednost stejnému jídlu. Ostatně, když právě sedíte u stolu a vaše štěně se dožaduje zbytků jídla, nedávejte mu je! I kdyby se mu to sebevíce líbilo, nepovolte před jeho psíma očima!! Riskujete tak, že mu způsobíte zažívací potíže... a mohli byste ho dokonce i ohrozit! Například čokoláda je pro něj toxická.  Dále už  je vše otázkou výchovy. Pokud budete štěněti dávat zbytky ze stolu, vytvoří si špatné návyky a pokaždé bude žadonit znovu. Zkrátka a dobře: podávání vyvážené stravy a řádná výchova začíná již v útlém věku!

JAK správně  VYBRAT GRANULE  PRO vaše ŠTĚNĚ?  

Výběr granulí pro vaše štěně odvisí od jeho hmotnosti, velikosti, ale také od velikosti jeho čelisti. Proto je tedy vhodné zvolit takovou velikost granulí, aby žvýkání bylo co nejsnazší a  co nejpřirozenější. Vhodně zvolená velikost granulí pomáhá předcházet problémům se zubním kamenem na špičácích.

Pravidelně kontrolujte přibývání na váze. Pokud je krmná dávka příliš velká nebo pokud je obsah sacharidů příliš vysoký, vaše štěně bude v dospělosti náchylnější k obezitě, cukrovce a srdečním chorobám. Nebuďte příliš štědří a dodržujte doporučené denní dávky.
Rovněž nezapomínejte pravidelně měnit vodu v misce. Je důležité zajistit, aby štěně mělo kromě krmiva vždy k dispozici i vodu a aby byla čerstvá. Tím se zabrání vzniku problémů s ledvinami.

Doporučení: Pokud vaše štěně nedokáže granule požvýkat, nezneklidňujte se. Dost možná, že jsou pro jeho čelisti příliš velké. Doporučujeme granule trochu navlhčit, aby se lépe žvýkaly. Vaše štěně je bez váhání zhltne ☺. Můžete je také rozdrtit v mixéru.
Přejeme vám krásné dny plné štěstí a sdílení s vaším novým pejskem a hlavně plno LÁSKY! ❤️

Prémiové granule pro náročné chovatele !
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram